Newsmy Newman N1 – Specs Rishikimi: MTK6577 4.3-inch Android ICS Dual SIM 3G

Pin It

The Newman N1, quajtur edhe Newsmy N1 është një telefon shumë të volitshme Kinë që ju duhet të shikoni jashtë. Ajo ka syze shumë mbresëlënëse, dhe do të shitet për vetëm $149.99USD.

Newsmy Newman N1

Newsmy Newman N1

The Newman N1 është aktualisht nga të aksioneve në ndonjë dyqanet kineze online, por ne kemi marrë fjalën se do të jetë në dispozicion në magazinë shpejti, deri në tetor ndoshta.

The Newman N1 sportive njëjtë MT6577 CPU Dual Core chipset që është duke u përdorur nga shumica e telefonave të fundit Kinë sot. Kjo është clocked në 1.0GHz shpejtësi and has the PowerVR SGX531 GPU Ultra.

Newman N1

Newman N1

It comes with Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS) nga kutia dhe ka mbështetje për gjuhët mëposhtme: Anglisht, Italian, Frëngjisht. Spanjisht, Rusisht, Thai, Vietnamisht, Arab, Gjermanisht, Indonezian, Kinez, Turk, Portugalisht, Malajas, të tjerët.

The Newsmy Newman N1 ka një 1GB RAM dhe 4GB ROM. RAM 1GB është shumë e mjaftueshme dhe është një garanci e përvojës seamless multi-tasking. Ndërsa ROM 4GB ndoshta mund të ju jap një 2.5GB e kujtesës përdorshëm brendshme e magazinimit. Kujtesës për këtë telefon është ende expandable with an external Micro SD Memory Card (TF Card-), MAX mbështetur është 32GB.

Ajo ka një mbresëlënëse 4.3 inç ekran. Kjo është capacitive multi-touch dhe SPI having a qHD rezolucion 960×540 pixel mbi 16 milion ngjyra. SPI ju jep shikimin e këndshme në çdo kënde, dhe ekran qHD ju jep një shumë të qartë, Ekran i freskët dhe të gjallë në 4.3″ Madhësia e ekranit.

The Newman N1 është një SIM dual aftë Android smartphone që ka 3G/WCDMA. Kjo është hapur krejtësisht dhe është mbështetur nga të gjithë në mbarë botën transportuesit GSM.

The N1 has kamera dyfishtë with the main at rear having 8.0 megapixel me Focus Auto dhe LED Flash. It is able to record HD 1080p videos (1920× 1080 pixels, 30 korniza / sek) me zë. The secondary and front-facing camera is a 0.3 megapixel që është e aftë të video thirrje, sidomos me Skype.

Newsmy N1 (Newman N1) Specs dhe Features

Chipset

 • CPU: MT6577 1.0GHz Dual Core
 • GPU: PowerVR SGX531 Ultra

OS: Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS)

Gjuhë: Mbështetja Multilanguage

Kujtim

 • RAM: 1GB
 • ROM: 4GB
 • Micro SD Card Memory (TF Card-), MAX mbështetje 32GB

Dimension

 • Madhësi: 127.5 × 65 × 9.8 mm
 • Peshë: 130 g

Ekran

 • 4.3 inç SPI capacitive multi-touch Screen
 • qHD rezolucion (960 x 540pixels)
 • 16 milion ngjyra

Rrjet

 • Dual SIM G G W G
 • 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
 • 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
 • Mbështet shërbimin GSM në të gjithë botën

Colors: I zi, E bardhë, I kuq

GPS: Ndërtuar në GPS & A-GPS

Lidhshmëria

 • Bluetooth 2.0
 • A2DP Stereo Bluetooth
 • Wi-Fi : IEEE 802.11 b / g / n
 • mikro USB 2.0

Aparat fotografik

 • Kamera dyfishtë
 • Prapa 8.0 megapixel me auto fokus dhe LED Flash
 • Front 0.3 megapixel
 • Mbështet regjistrimin e videove 1080p (1920 × 1080 pixel, 30 korniza / sek) me zë

Bateri: 1700bateri mAh Li-ion

Aksesorë

 • Kufje / 3.5 mm audio jack
 • USB Cable
 • Ngarkues

Çmim: $149.99

Newsmy Newman N1 Demo

Këtu është një Video demo e N1 Newman Newsmy. Transkriptimi audio është në gjuhën kineze.

Newman N1 Fotot

Ja një tjetër grup i Newsmy fotot Newman N1:

Newman N1

Newman N1 – ngjyra të ndryshme rast.

Një tjetër pikë e mirë shitur-e kësaj N1 Newman është hartimin e saj shumë elegant, ka bërë mirë variacione ngjyrash për të mbuluar mbrapa. Saj definitivisht i jep konsideratë në zgjedhjen tuaj. Pretty cool!

Newman N1

Newman N1 – Versioni i bardhë

The white version of the Newman N1 really looks clean and sleek. Ju mund të shihni 4-butë touch buttons Android në frontin dhe një stil Nicely done mbrapa. Kthesa gjithashtu e bën atë të duket sexier. Më kujton Galaxy S3 në të vërtetë!

Newman N1

Newman N1 – i zi

Një e zezë me të vërtetë duket e mirë ose.

Newman N1

Newman N1 – i zi, prapa

Newman N1

Newman N1

Disa celularësh të vërtetë e stilit të lartë, duke kërkuar dhe shumë elegant këtu, për të na sjellë nga Newsmy. Pranoj?

Newman N1

Newman N1

Imagine this phone on your possession, si awesome që do të jetë?

Vendim

Pa dyshim, kjo N1 Newman është një tjetër konkurrent i madh në çmim të ulët fund të lartë smartphones Android kategori. Ajo është relativisht i lirë, ende syze janë premtuese. Megjithatë, pasi ajo nuk është liruar ende; Çmimi mund të ndryshojë. Ajo mund të rritet ose të bjerë, ne kurrë nuk mund të jetë i sigurt. Edhe, syze mund të ndryshojë kur ai merr lëshuar. Disa burime që mund të vijnë me një ekran gotë Gorilla, gjë që e bën më pak skeptik si ajo mund të jetë e çmim më të lartë. Le të presim, ende ky telefon është një telefon i madh për t'u marrë parasysh. Jiayu G3 ose ky? Kjo është një pyetje shumë e vështirë për t'iu përgjigjur. Dizajni i N1 Newman është edhe një tjetër faktor plus wow.

3 Komente
 1. tammanfan 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
   • tammanfan 43 vjet më parë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *