Lenovo P700i – Specs Rishikimi: MT6577 Android 4.0 Dual Core 1.0GHz 4.0-inç IPS 2500mAh

Pin It

Ajo ishte vetëm vetëm pak javë që Lenovo P700 është liruar në treg. Ajo ishte në fakt një MT6575 vetme-core CPU Android smartphone ICS dhe pika kryesore e shitjes ai ka është bateria, I guess. Kur se telefoni është futur në vendin tonë, ajo u bë e famshme me lehtësi. Por sinqerisht, ajo nuk ka bërë një apel për mua.

Pse? Simply because you can already find a better phone out of that price you might be shedding on the P700. Nuk janë një shumë e 4.x-inç smartphones që janë MT6577 me dual-core CPUs, dhe fakti se disa MT6575 tashmë janë shitur për një çmimi relativisht shumë të lirë. Plus fakti që ky Lenovo Telefoni ka vetëm ICS 5.0 kamera Megapixels ndërsa kanë opsione të tjera të lira 8.0 Snappers megapixel.

Lenovo P700i MT6577

Lenovo P700i MT6577

Por tani, këtu është një plan replikë nga Lenovo. Ata janë duke planifikuar për të na sjellë ky MT6577 version i P700 e cila do të quhet: Lenovo P700i. Në thelb të saj një përmirësim i CPU P700 parë Lenovo. CPU është tani duke përdorur MT6577 e cila tani është një dual-core chip.

Këtu është një listë e syze P700i Lenovo:

 • 4GB ROM + 512MB RAM
 • MT6577 1.0GHz Dual Core
 • 4.0-inç, 480×800 pixel, IPS LCD
 • Android sandviçësh Ice Cream 4.0
 • SIM Dual me 3G
 • 5.0 Megapixel Rear / Auto Focus Kamera, 0.3 Megapixel Front Camera
 • 2500mAh bateri

Lenovo Syze P700i dhe Features

Këtu është një tabelë e syze dhe tiparet e P700i Lenovo:

Markë / Model

Lenovo P700i

CPU

CPU: MTK6577 ARMv7 lëvore A9-40nm Dual Core 1.0GHz

GPU: PowerVR SGX531 Ultra

OS

Android 4.0 ICS

Anglisht, Rusisht, Frëngjisht, Gjermanisht, Holandez, Finlandisht, Grek, Malajas, Polonisht, Suedez, Turk, Italian, Vietnamisht, Indonezi, Spanjisht, Persian, Portugalisht, Thai, Rumun, Brazil Portugalisht, Çek, Ukrainas, Bulgarian, Slloven, Serb, Arab, Hebrew others

Kujtim

RAM : 512 MB / ROM : 4G

MAX supports 32GB Class 12 Micro SD Card Memory (TF Card-)

Madhësi

125.6 x 64.5 x 12.8 mm

Peshë

162g me bateri

Ekran

4.0″ WVGA, 480 x 800, 16M Colors (TBD), IPS-LCD

Capacitive Screen Multi kontakt (5 pikë)

Rrjet

Dual Standby Dual Sim, mbështet W G, G G

2G: GSM / GPRS / EDGE: 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA / HSPA / HSPA : 2100MHz

Ngjyrë

I zi

GPS

Ndërtuar në GPS & A.GPS

Shënim:

Ne kemi harta për vendet e mëposhtme, ju lutem pyesni shitësi nëse keni nevojë për informata plotësuese:

Gjermani, Zvicra, Austri, Spanjë, Portugali, Britani e Madhe, Irlandë, Belgjikë, Luksemburg, Hollande, Francë, Greqi, Itali, Poloni, Rusi, Baltik, Finlandë, Danimarkë, Suedi, Norvegji, etj.

Lidhje

Bluetooth me EDR & A2DP

Wi-Fi : IEEE 802.11 b / g / n, mbështet Wi-Fi hotspot

mikro USB 2.0

Aparat fotografik

Kamera dyfishtë

Prapa 5.0 mega pixel / MAX 2560×1920 / Focus Auto

Front 0.3 mega pixel, mbështet video thirrje Skype

Mbështetje për të xhiruar 3GP 720p (1280×720) me zë, Max 30 minuta.

Sensor

Sensor gravitetit, Sensor afërsia, Sensor drita

Radio

FM

Video

AVI, MP4, FLV, 3GP, MOV, ASF, MPEG, RMVB, H.263, H.264, etj.

Audio

MP3, AAC, WAV, etj. / 3.5 mm audio jack

Funksion të veçantë

G-sensor, P-sensor, L-sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, SIM dual, Orari i pushtetit on / off

Paketa Përfshin

– Li-ion bateri 2500mAh x 1

– Kufje / 3.5 mm audio jack

– USB Cable

– Ngarkues

Lenovo P700i Piktura

Këtu janë disa promovuese Imazhet e kësaj P700i Lenovo. Unë nuk mund të kuptojnë dhe të paaftë për të përkthejnë tekstin në ilustrimet, por kjo duket të jetë shumë e shumë të drejtpërdrejtë.

Lenovo P700i poster

Lenovo poster P700i

Lenovo P700i MT6577

Lenovo P700i MT6577

Ne do t'ju ofrojë më shumë fotografi (nëse jeni të interesuar) një herë ne jemi në gjendje për të marrë ato në të ardhmen.

The Lenovo P700i vjen me ngjyrë të zezë dhe të bardhë harton, disa dyqane janë tashmë renditur këtë telefon me një çmim prej $210 i cili është çmimi më të ulët që unë mund të gjeni, disa çmime atë brenda rrezes së 320-400USD e cila është po, mbiçmuara. Por unë dyshoj nëse marrëveshja e saj e vërtetë. Me çmim shumë të ulët në mendimin, MT6575 P700 telefon Lenovo duhet të ketë një rënie të çmimeve, si drejtësi.

Çmim dhe ndryshimet e tjera nuk është shumë në dispozicion ende si ky telefon është ende ende për të ardhur së shpejti. Megjithatë, një burim i cituar se ky telefon është planifikuar të vërtetë për të ardhur nga gusht kështu që ajo duhet të jetë përpara shtatorit dhe ky telefon është në dispozicion në Fastcardtech.

Ende, Unë shoh atë padrejtë për ata përdorues të cilët vetëm kishte marrë P700 Lenovo tyre, nuk është ajo? Upgrade është vetëm shumë shpejt.

5 Komente
 1. itsNatXD 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 2. thanhhung 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 3. Jake 43 vjet më parë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *