HDC Galaxy S4 (i9400) Rishikimi: Samsung Galaxy SIV / Player Knock-off apo çfarë?

Pin It

Vetëm nëse e lexoni fraza “Galaxy S4″, Mendimi im i parë: “seriozisht, HDC?”.

Për herë të parë mendova se famshme HDC bërë tashmë një trokas-off për këtë telefon ende nuk ekziston Samsung anije pas Galaxy S3. Por, atëherë kur unë kontrolluar atë, ri mendohet: “Samsung Galaxy Player”.

Por atëherë ende, Unë mendoj se jam gabim.

HDC Galaxy S4

HDC Galaxy S4

 • Ajo nuk duket si S3 Galaxy mëparshme apo pajisje të tjera Galaxy pasi nuk është butoni fizike në shtëpi në mes më.
 • Ajo nuk mund të shihet të jetë Player Galaxy si soft-touch buttons Android arent paraqitur më. Vetëm në ekran butonat ICS.
 • Formën dhe sy banesë shouts de Galaxy, por kjo nuk është një 5-inch, vetëm në 4.7-inch.

Çfarëdo, ajo është ende një telefon nice looking, prisni është me të vërtetë një telefon? Po ajo është një telefon! Jo vetëm një pajisje Android multimedia. Pyes veten ku kam guys nga HDC mori idenë e HDC S4 tyre erdhi Galaxy, por le të shikoni paketën e saj të plotë që ajo duket si një pajisje interesante.

Përmbledhje

The HDC Galaxy I9400 S4 është një 4.7-MTK6575 inç Android ICS telefon, dual-SIM dhe ka një 5 kamera Megapixels kryesore. Dovner i vetëm i kësaj një është, ajo nuk ka 3G/WCDMA vetëm lidhjes EDGE.

Rishikimi

The HDC Galaxy i9400 S4 është po, padyshim nga HDC. Prodhuesi i njëjtë hit kohëve të fundit HDC Galaxy S3 Pro, tjera HDC variacione S3 Galaxy tjera dhe trokas të humbura nga HDC. Ajo është përdorur i9400, maybe to follow the naming trend to the S3’s i9300.

Ajo shkon në Android 4.0 SHKB nga kutia, dhe ka një Multi-gjuha mbështetje. Është sportive një MT6575 sistemit CPU, por si ata thonë se ata kishin optimizuar sistemin për të punuar si sistem MT6577. Pyes veten se si ata e bëri këtë. Ajo është clocked në 2GHz me vetme-core CPU dhe GPU PowerVR kombinuar. Unë jam një përdorues MT6575 dhe unë mund të them se ky telefon është i shpejtë si për përvojën time me mjete të tilla të chip CPU njëjtë.

Galaxy HDC S4 ka një 4.7 inç ekran, njëjtë si S3 Galaxy HDC. Ekrani është WVGA only at 480×800 piksele rezolutë. Asnjë ide nëse një e saj SPI pse.

Kamera e saj mund të jenë mbresëlënëse, edhe pse kanë vetëm një 5MP kamera kryesore; mesëm e saj dhe front-ballafaqohet gocë është një 2.0 Megapixels so its an edge for a bit compared with other phones of 8MP/0.3MP camera set. Qarta vetë-portret të shtëna apo video-thirrje bën pritet.

Galaxy HDC S4 është një Pajisja dyfishtë SIM, por siç thashë; që nuk ka mbështetje 3G/HSDPA/WCDMA është pak i vendosur prapa për këtë një. Por kjo mund të shpjegojë se pse çmimi i saj kishte shkuar në këtë mënyrë të ulët.

Kjo është mundësuar me një 1950bateri Li-on mAh e cila është shumë e mjaftueshme dhe të lartë në krahasim me aparate të tjera të MT6575 kllapa e saj. Më shumë kohë app në akuzë të vetme për këtë një, Unë mendoj. Jo shumë të mburremi me madhësinë e kapaciteteve të saj RAM, ajo ka një 512MB RAM që unë mund të them se është shumë e mjaftueshme përsëri si unë kurrë nuk kishte ndonjë problem me menaxhimin e RAM në telefonin tim të dashur MT6575.

HDC Galaxy S4 Specs

I përgjithshëm

 • Prodhues: HDC
 • Model: HDC Galaxy I9400 S4
 • Style telefon: Bar, multi-touch ekran, 4.7 capacitive prekje inç
 • Operimit të Sistemit: Android 4.0 OS
 • Processor: MTK6575 2.0GHz (CPU GPU)

Shfaq

 • Madhësia e ekranit: 4.7 prekje
 • Shfaq rezolutë: 480*800 pixel WVGA
 • Mbështetje ngjyra: 16 milion ngjyra
 • Teknologjia Screen: Multi-touch ekran

Aparat fotografik

 • 5 MP kamera e pasme
 • 2.0 MP kamera para

Lidhshmëria

 • Lidhshmëria Teknologji: GSM
 • Band rrjetit: GSM 850/900/1800/1900 MHz
 • Data Teknologjia: EDGE, GPRS
 • Bluetooth: Bluetooth 2.1 + EDR
 • WLAN: Wi-Fi IEEE 802.11 b / g
 • USB: USB 2.0
 • GPS: GPS / A-GPS (Built-in GPS chipset)

Bateri: Li-në bateri (1950mAh)

Kujtim

 • Built-in Memory: 512MB RAM,
 • Memory Card: Mbështetja kartë memorie microSD / microSDHC, deri në 64GB

Madhësi

 • Përmasat: 143.1*61.3*8.1
 • Peshë: 138

HDC Galaxy S4 Fotot

Këtu janë disa foto më shumë nga ky S4 Galaxy HDC për gëzimin tuaj:

HDC Galaxy S4 - flip cover

HDC Galaxy S4 – rrokullisje të mbulojë

Mbrojtës ekran dhe rasti rrokullisje lëkurë është dhënë larg së bashku me urdhërat Galaxy HDC S4 falas nga FCT.

HDC Galaxy S4 - back

HDC Galaxy S4 – prapa

Mbrapa ka logon Samsung dhe të shënojë emulated S4 si dhe.

HDC Galaxy S4 - back

HDC Galaxy S4 – prapa

Ajo është shumë e hollë, si dhe.

HDC Galaxy S4

HDC Galaxy S4

TouchWiz UI?

HDC Galaxy S4

HDC Galaxy S4

Këtu është top-front pjesë.

HDC Galaxy S4 - samsung logo

HDC Galaxy S4 – Samsung logo

Closer look at the Samsung logo. Good to know that it isn’t misspelled.

HDC Galaxy S4

HDC Galaxy S4

Kamera kryesor në pjesën e pasme është e pozicionuar në pjesën e mesme. Ju gjithashtu mund të shihni se si ai u lëmuar imët dhe materiali i përdorur për trupin e saj është padyshim tërheqës.

Galaxy HDC S4 vjen vetëm në variantin bardhë, asnjë version zezë për këtë.

Për më shumë foto, klikoni këtë link për të kontrolluar atë në FCT.

Vendim

Për çmimin, në qoftë se ju mund të jetojnë një jetë pa celular 3G lidhjes, atëherë ky telefon nuk është e keqe në të gjitha. Ajo është mbi të gjitha në kërkim të mira, dhe një interpretues i mirë edhe në lojëra HD ose cilësi të lartë rishikim multimedia.

3 Komente
 1. Rafeeq 43 vjet më parë
 2. i can't make a call. 43 vjet më parë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *