HDC Galaxy S3 i9300 (më shumë) – Specs Rishikimi: MTK6577 dyfishtë Core1.2 GHz Android 4.0 4.7-inç Dual SIM 3G

Pin It

The HDC Galaxy S3 i9300 është i fundit në mesin e të gjithë klonet Galaxy Samsung S3. Mirë, Unë mund të them se më mirë të saj në mesin e të gjitha klonet S3 që ekziston që nga kjo datë e postimit. Ndryshme të saj me herët S3 lëshuar trokas të humbura që ka ekranet e vogla në 4.5″ dhe procesor pak më të ulët të MT6575 chip. Kjo HDC i9300 Galaxy S3 shumë ka 4.7″ ekran dhe MT6577 CPU monedhë, cila është një dual-core Mediatek monedhë.

HDC Galaxy I9300 S3+ MT6577

HDC Galaxy I9300 S3 MT6577

Running with a MT6577 Dual Core Mediatek chipset që është clocked në 1.2 GHz maksimal, kjo është tashmë një kafshë në ligën e vet të smartphones nën kllapa të njëjtin çmim. Packed alongside is a PowerVRTM SGX Series5 3D GPU për të mirë lojrave fund të lartë dhe me cilësi të lartë media rishikim të performancës.

Vjen me Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS) para-instaluar nga kutia, mbështetjen gjuhët e mëposhtme: Anglisht, Italian, Frëngjisht, Spanjisht, Rusisht, Thai, Vietnamisht, Arab, Gjermanisht, Indonezian, Kinez, Turk, Portugalisht, Malajas, të tjerët.

The 1GB RAM 1GB ROM dhe është më se e mjaftueshme për përdorimin seamless multi-tasking dhe paraprakisht mbi Galaxy S3 HDC , internal memory is still expandable with a Micro SD Card Memory (TF Card-), në 32GB maksimal supported capacity.

The 4.7 inç capacitive multi-touch Screen is very close to what the real Samsung Galaxy S3 have. Vërtetë ka 4,8″, dhe kjo është një ndryshim shumë unnoticeable ndryshe në ditën e parë të lëshuar MT6575 klone S3. Touch screen supports up to 5 pikë prek. The display has a WVGA rezolutë nga 800 x 480 pixel, dhënë shfaqje të gjalla dhe të qarta në 16 milion ngjyra.

The HDC Galaxy S3 i9300 është Dual SIM capable dhe ka 3G. GSM shërbimeve është mbështetur në të gjithë transportuesit në mbarë botën.

It also has a decent snappers of 8.0 megapixel Kamera kryesore në anën e pasme, dhe një front-ballafaqohet kamera nga 0.3 megapixel.

Dhe ju e dini se çfarë është e mirë me këtë telefon? Thjesht çmimi i saj! Ajo është vetëm duke u shitur për $209.99 on Fastcardtech. Ju kurrë nuk do të duhet të kursejë një mijë bucks vetëm për të marrë veten një Galaxy Samsung S3. Me aftësinë e këtij telefonit të ju jap performancën më të mirë, dhe dizajn elegant, si dhe; ajo është me të vërtetë një e madhe etje-pije për ata që dëshiron të vet një S3 por nuk duan të shpenzojnë shumë vetëm për një telefon.

HDC Galaxy I9300 S3 MT6577 Specs dhe Features

Chipset

 • CPU: MT6577 1.0GHz Dual Core
 • GPU: PowerVRTM SGX Series5 3D

Android OS 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS)

Gjuhë: Mbështetja Multilanguage

Kujtim

 • RAM: 1GB
 • ROM: 1GB
 • Micro SD Card Memory (TF Card-), MAX mbështetje 32GB

Përmasat

 • Madhësi: 145 × 67 × 10 mm
 • Peshë: 125 g

Ekran

 • 4.7 inç capacitive multi-touch Screen (5 pikë)
 • WVGA rezolutë (800 x 480 pixel)
 • 16 milion ngjyra

Rrjet

 • SIM dual
 • 2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz
 • 3G: WCDMA 850/2100 MHz
 • Mbështet shërbimin GSM në të gjithë botën

Ngjyrë: E bardhë

GPS: Ndërtuar në GPS & A-GPS

Lidhje

 • Bluetooth 2.0
 • Wi-Fi : IEEE 802.11 b / g / a
 • mikro USB 2.0

Aparat fotografik

 • Kamera dyfishtë
 • Prapa 8.0 megapixel
 • Front 0.3 megapixel
 • Mbështet regjistrimin e video

Bateri: 1600bateri mAh Li-ion

Aksesorë

 • Kufje / 3.5 mm audio jack
 • USB Cable
 • Ngarkues

Çmim: $209.99

HDC Galaxy i9300 S3 Video

Here’s a fun video review of the HDC Galaxy i9300 S3+:

Këtu është një video nga koloneli krahasim ZAP mbi Galaxy S3 HDC i9300 dhe Google M100s 4S (klon iPhone):

HDC Galaxy i9300 S3 Pictures

HDC Galaxy I9300 S3+ MT6577

HDC Galaxy I9300 S3 MT6577

The HDC Galaxy S3 i9300 has a bigger screen that is very much close to the real S3’s size. Edhe, Dizajni curvaceous e S3 vërtetë është shumë e shumë të integruar me kujdes me këtë klon.

HDC Galaxy i9300 S3+

HDC Galaxy S3 i9300

Një tjetër sende pretty cool të theksohet me këtë version kineze, UI është kopjuar edhe për UI TouchWiz ngjajnë Samsung-së për S3.

HDC Galaxy i9300 S3+

HDC Galaxy S3 i9300

37 Komente
 1. Laurence 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 2. paul 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 3. Unë 43 vjet më parë
 4. jamie 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 5. Alen 43 vjet më parë
 6. gursimran 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 7. nicsbout 43 vjet më parë
 8. e bardhë 43 vjet më parë
 9. xonn 43 vjet më parë
 10. Brenda 43 vjet më parë
 11. swapnil 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 12. Paddyman 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 13. mnszz 43 vjet më parë
 14. sheeka 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 15. Shpresim 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
   • Shpresim 43 vjet më parë
 16. Mark 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 17. Dem 43 vjet më parë
 18. Mark 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 19. jocel 43 vjet më parë
 20. rufus steve 43 vjet më parë
 21. vacho60 43 vjet më parë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *