Changhong Z-Me – Specs Rishikimi: 4-Core inç dyfishtë me HDMI vetëm për 123USD

Pin It

Një rrëmbyes vëmendje me saj çmim, për vetëm $123 ju do të keni një Qualcomm-lloj dual-core pajisje me 4.02″ ekran dhe ka mbështetje për HDMI-out; në emër të CHANGHONG Z-Me. Tinguj e re për mua, le të marrin këtë telefon për një syze shqyrtim.

CHANGHONG Z-me

CHANGHONG Z-mua

Changhong Z-Me Review

Unë nuk di shumë për markë Changhong, por edhe unë gjej emrin pazakontë të mjaftueshme, kjo ofertë është joshëse kinda. Për dikë me një buxhet shumë të ngushtë, then this Changhong Z-Me është një zgjedhje e mirë, lejon të gjeni më shumë pse.

The Changhong Z-Me sportive një dual-core Qualcomm MSM8255 chip CPU që është clocked në 1GHz shpejtësi. Ai është mbiquajtur si “speed-mbret”, Unë nuk e di nëse në atë kategori, por me që ne mund të presim që kjo është një telefon i shpejtë kryerjen tashmë.

Ajo shkon në Android 2.3.7 Kek me xhenxhefil vetëm, Unë nuk e di pse nuk e tij në SHKB, ose nëse ajo do të ketë një update ICS dikur në të ardhmen; por le të shpresojmë. Ajo ka një UI goxha nice looking si ju mund të shihni në foto më sipër.

Ajo ka një 4.02 inç ekran, ai është TFT deklaruar si në fotot e referencës, por qëllimi i renditur atë si SPI nga Fastcardtech për të rrëmbyer vëmendjen tonë është shumë e shumë të suksesshëm. Ne nuk mund të kërkojë një ekran SPI nga një tag çmim si ajo që kemi me këtë. Ekran është një FWVGA at 480 x 854 piksele rezolutë, e cila është e mirë.

Ajo është e mbushur me një 4GB ROM dhe 512MB RAM. Një grup të mirë të numrave tashmë, si ju ende mund të zgjerohet magazinimit të brendshme me një kartë SD jashtëm mbështetës në 32GB madhësi max RAM dhe është shumë më shumë se të mjaftueshme të mjaftueshme për çdo lloj të përdoruesve, madje edhe multi-taskers.

CHANGHONG Z-me

CHANGHONG Z-mua

Ajo ka kamera të dyfishtë-, nga e cila kryesor është një 5.0 Megapixels me flash dhe përdor një CMOS image sensor type kap të qarta për të imazhit. Front-ballafaqohet, kamera e mesme është një 0.3 MP. Snappers mbështesin digital zoom dhe video incizim.

Që nga ajo nuk është përmendur, ajo nuk mund të jetë dual-SIM telefon, por ajo mbështet 3G dhe është hapur plotësisht. The HDMI out është një tipar plus si ju normalisht nuk mund të marrë këtë një nga telefonat e lirë Android, dhe kjo nuk është e zakonshme, si dhe edhe për ata prej çmim më të lartë.

CHANGHONG Z-me

CHANGHONG Z-mua

Kjo patjetër do të jetë një tjetër hot-shes në qoftë se ajo është duke u shitur këtu në nivel lokal në vendin tonë, si për njerëzit këtu janë duke kërkuar për të lirë telefonat Android ende mbaron me junks. Këtë, me shumë të ulët të çmimeve tag-, ju do të merrni më shumë vlerë për paratë tuaja.

Changhong Z-Me Syze

OS: Android 2.3.7

CPU: Qualcomm MSM8255

Ekran

 • 4.0 inç, TFT
 • 480 x 854 pixel
 • 26 milion ngjyra
 • Touch screen lloj, capacitive

Kujtim

 • RAM: 512MB
 • ROM: 4GB
 • Expandable me një kartë SD 32GB në max

HDMI out: Po

Flash Player: Po

3Mbështetja G: Po

Aparat fotografik

 • 5.0 mega pixel kryesore
 • 0.3mp front-ballafaqohet, dytësor
 • Lloji sensor: CMOS
 • Zoom aparat fotografik dixhital zoom Mode
 • LED flash
 • Video capture mbështetja

1410bateri litium-jon mAh

Për më shumë foto, Përditësimet dhe informacione të tjera të detajuara, you can check out the Changhong Z-Me from this link.

6 Komente
 1. nobitakun 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
  • GIJoe 43 vjet më parë
 2. nobitakun 43 vjet më parë
  • Ian Albert Austria 43 vjet më parë
 3. zapfatte 43 vjet më parë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *